Projekty

Nové přístroje do nemocnice v Trutnově

Nadační fond PORFIX jako partner nemocnice daroval nové přístroje

Moderní přístrojové vybavení je spolu s erudovaným personálem základem pro poskytování kvalitních zdravotnických služeb. Trutnovská nemocnice proto uvítala nabídku Nadačního fondu PORFIX pod záštitou společnosti PORFIX CZ a.s., který se rozhodl nemocnici dlouhodobě podporovat. Spolupráce v letošním roce odstartovala předáním dvou moderních přístrojů EKG a CRP internímu a chirurgickému oddělení. Za účasti ředitele nemocnice předal dar na oddělení zástupce společnosti PORFIX CZ, Ing. Štěpán Procházka.

„Dnešní setkání je výsledkem našeho jednání s ONT od jara letošního roku. Vedení nemocnice jsme oslovili se záměrem na financování potřebného nemocničního zařízení určeného široké veřejnosti na konkrétní vybraná nemocniční pracoviště. Naší myšlenkou je dlouhodobá podpora nemocnice. Zároveň bychom rádi inspirovali ostatní firmy na Trutnovsku k pomoci významnému regionálnímu poskytovateli zdravotních služeb.

Společnost PORFIX CZ a.s., výrobce stavebních materiálů, pomáhá lidem plnit sny o jejich vlastním bydlení. Nedílnou součástí spokojeného života je rovněž fyzická kondice a zdraví, s čímž je spojena i kvalita lékařské péče. Pevně věříme, že financováním přístrojového vybavení v hodnotě bezmála čtvrt milionu korun pomůžeme ke spokojenosti lékařům i pacientům v našem regionu,“ sdělil finanční ředitel společnosti PORFIX CZ a.s. Ing. Štěpán Procházka.

Jménem nemocnice děkuji firmě PORFIX CZ za tento konkrétní dar i za zájem o dlouhodobější podporu. Velmi si vzájemné spolupráce vážím. Firma tímto krokem navázala na významnou pomoc z loňského roku, kdy v době akutního nedostatku ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků nemocnici velmi pomohla z vlastních zásob,“ dodal předseda správní rady Oblastní nemocnice Trutnov, Ing. Miroslav Procházka.